iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Zastanawiasz się nad kupnem płyty indukcyjnej? Sprawdź jej wady i zalety

Coraz więcej osób zastanawia się nad instalacją płyt indukcyjnych. Jakie są ich wady i zalety?

Płyty indukcyjne działają dzięki wytwarzaniu zmiennego pola elektromagnetycznego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że do płyt indukcyjnych przeznaczone są specjalne garnki z metalu ferromagnetycznego. Na spodzie garnków powinniśmy znaleźć informację o tym, czy są dedykowane tego typu urządzeniom.

 

Wśród zalet takiego rozwiązania wyróżnia się oszczędność energii oraz skrócenie czasu przygotowywania potraw – płyta indukcyjna szybko się nagrzewa. Przypadkowe włączenie urządzenia nie jest możliwe, jeśli na płycie nie znajduje się naczynie. W przypadku garnków o nietypowych kształtach dobrym rozwiązaniem jest możliwość łączenia ze sobą pól grzewczych. Jej czyszczenie również jest dość łatwe – nie ma zakamarków, w których mógłby się osadzać brud.

 

Co do wad takich płyt – najczęściej wymienia się ich cenę, gdyż są stosunkowo drogie. Korzystanie z tego typu urządzenia nie jest też zalecane osobom z rozrusznikiem serca – pole elektromagnetyczne może powodować zakłócenia w jego działaniu. Ostrzega się też przed trzymaniem w pobliżu płyty kart płatniczych, gdyż mogą się rozmagnetyzować.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę