iGostyn.pl reklamy
Z policji

Zatrzymani z narkotykami

Zdjęcie: KPP Gostyń
W miniony weekend dzielnicowi zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zabezpieczono łącznie 13 gramów marihuany i metamfetaminy. 19-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychoaktywnej.

W miniony piątek (29.10.) dzielnicowi będąc na ul. Łącznikowej w Gostyniu zauważyli sześć młodych osób. Policjanci mieli podejrzenie, że mogą oni posiadać środki odurzające. Podczas sprawdzania okazało się, że dwóch z nich tj. 19- i 18-letni mieszkańcy powiatu gostyńskiego posiadali susz roślinny. Podczas badania substancji wyszło, że jest to marihuana. Łącznie było to ponad 11 gramów środka odurzającego. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie marihuany, grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kolejnego dnia wieczorem na ul. Przemysława II w Gostyniu, mundurowi zauważyli kierującego volkswagenem, który w dziwny sposób próbował zaparkować. Dzielnicowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca tłumaczył, że miał za mało przestrzeni parkingowej, Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Okazało się, że zarówno 19-letni kierowca VW jak i jego 19-letni pasażer ukryli w kieszeniach spodni woreczki z niewielką ilością metamfetaminy. Dodatkowo przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że kierowca VW może być pod wpływem metamfetaminy. Jego krew została zabezpieczona do badań laboratoryjnych. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny. Pojazd, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz 19-latkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę