iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Zawarli ugodę. NFZ zapłaci gostyńskiemu szpitalowi 6,4 mln złotych

Zdjęcie: Archiwum
Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gostyniu zawarły ugodę na kwotę 6,4 mln złotych. Sprawa dotyczy postępowania konkursowego z 2011 roku, w wyniku którego nie doszło do podpisania umowy w zakresie ratownictwa medycznego ze szpitalem w Gostyniu.

Do podpisania umowy nie doszło z powodu pomyłki proceduralnej, w związku z czym SPZOZ w Gostyniu domagał się od Narodowego Funduszu Zdrowia 10,8 miliona z tytułu utraconych korzyści (wraz z odsetkami mogłoby to wtedy stanowić około 15 milionów złotych). Sąd I instancji w 2018 roku przychylił się do tego stanowiska, jednak NFZ zakwestionował wysokość żądań, gdyż uznał, że przy ustalaniu tej kwoty sąd przyjął niewłaściwe założenia.

 

Biorąc pod uwagę zarówno kwotę sporu jak i perspektywę długoletniego postępowania przed sądem apelacyjnym, strony postanowiły wypracować kompromis. Rozmowy Funduszu ze szpitalem były prowadzone we współpracy ze Starostą Gostyńskim.  Ich efektem jest ugoda zawarta przy współudziale Prokuratorii Generalnej. Współpraca ta doprowadzi także do zakończenia innego postępowania miedzy NFZ a szpitalem, w wyniku czego gostyńska lecznica zapłaci ponad 650 tys. zł tytułem zakwestionowanych przez Fundusz świadczeń.

 

Dzięki polubownemu zakończeniu sporu zarówno NFZ jak i SPZOZ uniknie długoletniego procesu sądowego. Szpital w Gostyniu ponadto będzie mógł pozyskane środki przeznaczyć na rozwój, który z kolei przełoży się na wzrost jakości świadczonych usług.

Źródło: powiat.gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę