iGostyn.pl reklamy
iPomagamy

Zbierają środki na windę dla Michałka. Pomożecie?

Zdjęcie: Archiwum A. Jędrasiak

Uruchomiono zbiórkę, której celem jest zebranie środków na windę dla Michałka z Witaszyc. Pomożecie?

O Michałku pisaliśmy już niejednokrotnie na naszych łamach. Chłopiec zmaga się z padaczką lekooporną. Pomocą w tej sytuacji miała być operacja w Niemczech, polegająca na usunięciu ogniska padaczki. Niestety badanie histopatologiczne wyciętego odcinka wykazało, że w mózgu występują stany zapalne, które odpowiadają za przenoszenie nawet minimalnych wyładowań.

 

-  W zależności od dnia, ma od kilku do nawet kilkudziesięciu napadów w ciągu doby z całkowitą utratą przytomności, drgawkami, ślinotokiem itd. Nie mówi, nie potrafi korzystać z toalety, nie potrafi sam się najeść. Mimo licznych i intensywnych rehabilitacji, jego rozwój jest bardzo opóźniony. Michaś cały czas jest pod opieką neurologa, laryngologa, endokrynologa, okulisty i neurologopedy. Każdy atak bardzo go wyniszcza, siejąc spustoszenie w jego małym organizmie. Jeszcze rok temu radośnie biegał, teraz nie potrafi przejść samodzielnie nawet metra. Porusza się na wózku inwalidzkim. Lewa strona ciała jest częściowo sparaliżowana, pojawiają się kłopoty także w prawej stronie. Każdy atak niesie zawsze ogromne ryzyko dla jego zdrowia i życia - można przeczytać na stronie zbiórki.

 

Dom, w którym mieszka rodzina, ma wąskie korytarze i strome schody, żaden sprzęt do transportu nie spełnia w nim swoich funkcji. Codzienne znoszenie Michałka stanowi wyzwanie - oprócz tego, że chłopiec rośnie, jest bardzo zainteresowany otoczeniem, kręci się, sięga po coś, gdy jest niesiony, co jest niebezpieczne, gdyż łatwo stracić równowagę i spaść.

 

Dużym ułatwieniem byłoby zamontowanie windy, jest to jednak ogromny koszt - trzeba zebrać ok. 170 tys. zł. Na stronie pomagam.pl zorganizowano zbiórkę na windę dla Michałka. Wpłacić można każdą, nawet niewielką sumę. Liczy się każda złotówka. Pomożecie?

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę