iGostyn.pl reklamy
Z policji

Zderzył się z innym pojazdem i odjechał. Miał 1,9 promila alkoholu w organizmie

Kierujący Seatem na skrzyżowaniu ulicy Mostowej z ulicą Polną w Gostyniu zderzył się z innym pojazdem i odjechał. Poszkodowany ujął go na pobliskim osiedlu. Nietrzeźwy kierowca Seata miał w organizmie 1,9 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień.

W poniedziałek po godzinie 17:00 dyżurny gostyńskiej komendy Policji został powiadomiony o kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Polnej z Mostową w Gostyniu. Zgłaszający zdarzenie dodał, że sprawca odjechał z miejsca. Poszkodowany pojechał za nim i ujął go na pobliskim osiedlu. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów.

Okazało się, że Seatem kierował 68-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,9 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 68-latek nie posiadał również uprawnień kat. B do kierowania pojazdami.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Seatem wyjeżdżając z ulicy Polnej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Chevroletem jadącemu ulicą Mostową i doprowadził do zderzenia. Po tym odjechał.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

68-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez uprawnień.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę