iGostyn.pl reklamy
Z policji

Zderzył się z motorowerem. Motorowerzysta wymagał hospitalizacji

Od 29 października do 2 listopada trwała policyjna akcja "ZNICZ 2021", w którą było zaangażowanych 90 policjantów z wydziałów: ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni/ W ciągu tego okresu doszło do 1 wypadku drogowego i 4 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu oraz 1 który kierował pod wpływem narkotyków.

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 29 października. Przez 5 dni policjanci pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie pojazdów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego na większości ciągów komunikacyjnych, okolic cmentarzy i parkingów, a w razie utrudnień kierowali ruchem.

 

W trakcie przedłużonego weekendu 1 osoba została ranna, odnotowaliśmy 1 wypadek drogowy i 4 kolizje. Do wypadku drogowego doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Bączylas- Rokosowo. 28-letni mieszkaniec powiatu milickiego jadąc Mercedesem Sprinterem, nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście, który jechał drogą główną i doprowadził do zderzenia czołowego. 40-letni kierowca skutera, mieszkaniec powiatu gostyńskiego został ranny. Jego stan zdrowia wymagał hospitalizacji.

 

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas działań mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz młodego mężczyznę, który wsiadł za kółko pod działaniem narkotyków. 29 października br. około godziny 15.20 policjanci z gostyńskiej „drogówki” zatrzymali kierującego Fiatem Doblo. 45-letni obywatel Ukrainy miał ponad 3 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł 30 października br. w Borku Wielkopolskim. 63-latek kierował rowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Również w sobotę, 30 października mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena, którego manewry na parkingu wzbudziły podejrzenia dzielnicowych. 19-letni kierowca VW miał przy sobie narkotyki dodatkowo przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że może być pod wpływem metamfetaminy. Jego krew została zabezpieczona do badań laboratoryjnych.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę