iGostyn.pl reklamy
Z policji

Zdewastowali publiczną toaletę

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci ustalili i zatrzymali pięciu sprawców aktu wandalizmu do którego doszło w Gostyniu. Grupa nieletnich postanowiła w inny sposób, niż na zabawie spędzić wolny czas i zdewastowała toaletę miejską. Teraz młodzi wandale w wieku 13-15 lat za swoje czyny odpowiedzą przez sądem rodzinnym.

W styczniu bieżącego roku nieznani sprawcy zdewastowali toaletę miejską przy ul. Łaziennej w Gostyniu. Uszkodzili sufit oraz wyposażenie szalet. Wartość strat wyniosła 600 złotych.

 

W związku ze zgłoszeniem, dzielnicowy i policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i ustalaniem sprawców uszkodzenia mienia. Dobre rozpoznanie terenu i świetna współpraca z lokalną społecznością pozwoliły na ustalenie tożsamości nieletnich mieszkańców Gostynia. Do ich identyfikacji przyczynił się także zapis monitoringu.

 

Na początku lutego po przeprowadzonych czynnościach policjanci posiadali kompletne informacje dotyczące wszystkich osób mogących mieć związek z przestępstwem.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, młodociani wandale usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Następnie w obecności rodziców zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego, do którego popełnienia się przyznali.

 

Teraz o losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Niewykluczone również, że ich opiekunowie prawni, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych ich występkiem.

Źródło: KPP Gostyń
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę