iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Zdobyli dofinansowanie na modernizację kina

Zdjęcie: Archiwum

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” otrzyma dofinansowanie z dwóch priorytetów Programu Operacyjnego „Rozwój kin” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, na łączną kwotę 193 tysięcy złotych. Jesienią filmy wyświetlane będą na nowym ekranie, z nowego projektora, z laserowym źródłem światła.

W Programie Operacyjnym „Rozwój kin”, priorytet I „Modernizacja kin”, pozytywną weryfikację przeszedł wniosek „Modernizacja - zakup ekranu projekcyjnego i procesora dźwięku kinowego oraz zasilacza UPS”. Całkowity koszt zadania to 36 tysięcy złotych, GOK „Hutnik” na jego realizację otrzyma z PISF dofinansowanie w wysokości 50 procent. W ramach zadania planuje się zakup wyposażenia technicznego kina i dostosowanie do cyfrowego standardu wyświetlania filmów. Pierwszym elementem, który znacząco poprawi jakość obrazu, jest wymiana dwunastoletniego ekranu na nowy, srebrny. Wymiana piętnastoletniego procesora dźwięku wyraźnie wpłynie na poprawę wrażeń słuchowych. Z kolei montaż nowego zasilacza UPS zapewni bezpieczeństwo dla całego systemu projekcji kinowej.

 

Jeszcze większą radość spowodowało otrzymanie dofinansowania w priorytecie II „Cyfryzacja kin”. Wniosek GOK „Hutnik” nazwany „Cyfryzacja sali kinowej Kina Pod Kopułą w Gostyniu” zakłada całościowy koszt zadania w wysokości ponad 482 tysięcy złotych, projekt otrzymał wsparcie z PISF w wysokości 175 tysięcy złotych. W ramach projektu zakupiony zostanie projektor 4K, w standardzie DCI wraz z oprzyrządowaniem oraz serwerem. Dzięki zmianie źródła światła dojdzie do poprawy na kilku polach. Przede wszystkim, dzięki jasności laserowego źródła światła, zdecydowanie poprawi się jakość obrazu. Zmiana z systemu lampowego na laserowy da także wymierne korzyści finansowe – nie będzie potrzeby wymiany lamp, spadnie też zużycie prądu. Dzięki powiększonej pojemności serwera, będzie można archiwizować większą ilość filmów wyświetlanych w kinie. Zakończą się także problemy techniczne, z którymi gostyńskie kino zmaga się od kilku lat – obecny projektor został zamontowany w 2011 roku i swoje lata świetności ma już za sobą.

 

Całościowy koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych. W większości środki na jej realizację będą pochodzić z budżetu gminy Gostyń. Inwestycja powinna zakończyć się do jesieni.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę