iGostyn.pl reklamy
Wielkopolska

Zezwolenie na budowę obwodnicy Gostynia na DW 434

Zdjęcie: Facebook/Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Jest zielone światło na budowę obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. 

Wydałem decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji pn. „Budowa obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434”, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy  - podaje Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski.

 

- Budowa obwodnicy Gostynia to jedna z największych i najważniejszych inwestycji ostatnich lat na drogach wojewódzkich. To również zadanie strategiczne pod kątem transportu w tej części Wielkopolski, gdyż w zakresie ruchu lokalnego obwodnica będzie alternatywą dla dróg krajowych, a tym samym: przyczyni się do większej płynności ruchu. Na uzyskanie stosownych pozwoleń oczekujemy od długiego czasu, oczekują też mieszkańcy Gostynia – dużego i prężnego ośrodka południowej Wielkopolski. Cieszę się, że podpisana dziś decyzja pozwoli rozpocząć budowę – mówi Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Całkowita wartość inwestycji to kwota 117,5 mln zł, z czego 85,2 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Zakończenie planowane jest na 2023 rok.

 
- Obwodnica będzie miała długość 8,4 km (wraz z drogą łączącą ją z istniejącym układem komunikacyjnym o długości 1,8 km). Jej początek to skrzyżowanie z drogą powiatową Gostyń – Krajewice, a koniec - skrzyżowanie z drogą powiatową Gostyń – Smogorzewo - informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę