iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Żłobek i przedszkole będą zbierały deszczówkę

Zdjęcie: Archiwum
Gmina Krobia pozyskała dofinansowanie na budowę instalacji do gromadzenia wody opadowej w ramach programu "Deszczówka".

Gmina Krobia pozyskała z budżetu województwa wielkopolskiego kwotę 10 762 zł na budowę instalacji do gromadzenia wody deszczowej z budynku przy ul. Powstańców Wlkp. w Krobi, w którym mieści się gminny żłobek i oddział Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami".

 


W ramach inwestycji powstanie zbiornik o pojemności 6500 l do podziemnego gromadzenia wody opadowej i roztopowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie do utrzymania przyległych terenów zielonych. Należy tutaj zaznaczyć, że inwestycja jest rozwiązaniem przede wszystkim ekologicznym i racjonalnym z punktu widzenia zapobiegania negatywnym skutkom suszy oraz ograniczenia lokalnym podtopieniom w okresie intensywnych opadów. Będzie ona miała również wpływ na ograniczenie wykorzystywania wody z sieci wodociągowej, co niewątpliwie przyniesie pozytywny skutek ekonomicznym.
 


Zadanie pn.: Budowa instalacji gromadzenia wody deszczowej z budynku Gminnego Żłobka w Krobi i Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Deszczówka”.

Źródło: krobia.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę