iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Żłobek z energią ze słońca

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
Zakończyły się prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych na dachu budynku Żłobka Gminnego w Krobi.

Instalacja o mocy 16,28 kW składa się z 44 szt. paneli monokrystalicznych z podłączonymi optymalizatorami SolarEdge. Inwestycję w OZE, której wartości wynosi ok. 70 tys. zł, zrealizowało PHU Partner Eu Marcin Kaczmarek z Głogowa. Należy zaznaczyć, że przedsięwzięcie zostało dofinansowane w kwocie 60 tys. zł przez firmę Meltemi Sp. z o.o. z grupy Acciona, właściciela farmy wiatrowej na terenie gminy Krobia. Warto podkreślić, że stosowane w budownictwie rozwiązania oparte o OZE są efektywne i korzystne zarówno dla środowiska, jak i budżetu jednostki.

 

Wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii, a więc naturalnego, niewyczerpywalnego, ekologicznego – w tym przypadku słońca, sprzyja m.in. ograniczaniu emisji spalin i zanieczyszczeń do powietrza, niekorzystnych zmian klimatu. Alternatywne źródła energii przynoszą pozytywne efekty zarówno dla jednostki, która je wykorzystuje – poprzez obniżenie kosztów bieżących, jak i na poziomie globalnym - dla środowiska.

 

Krobski samorząd sukcesywnie stosuje przyjazne dla środowiska rozwiązania OZE do utrzymania publicznych obiektów i terenów. Jako przykład można wskazać budynki Krobskiego Centrum Usług Społecznych (panele fotowoltaiczne), Centrum Biblioteczno - Kulturalnego KROB-KULT (kolektory słoneczne i pompa ciepła), przedszkola w Krobi (pompa ciepła i panele fotowoltaiczne), świetlic wiejskich czy też szkoły i Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi (panele fotowoltaiczne), a także oświetlenie uliczne, w skład którego wchodzą m.in. lampy solarne.

Źródło: Facebook/Gmina Krobiapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę