iGostyn.pl reklamy
Kręgle

Zmagania kręglarskie z wieloma medalami

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Siedem medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz jeden w Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorów to weekendowy dorobek gostyńskich kręglarzy.

W dniach 1-3 kwietnia 2022 r. w gostyńskiej kręgielni rozegrane zostały Mistrzostwa Polski  Juniorów Młodszych. Klub Sportowy Start w Gostyniu reprezentowany był przez cztery juniorki młodsze - Aleksandrę Banaszak, Aleksandrę Kuc, Julię Łagódkę i Wiktorię Poznańską oraz dwóch juniorów młodszych - Dominika Dutkiewicza i Mateusza Ptaka. Gostyńska młodzież zdominowała mistrzostwa. Wszyscy zdobyli medale, a KS Start Gostyń w klasyfikacji punktowej zajął zdecydowanie pierwsze miejsce przed KS Polonia 1912 Leszno i BOSiR Brzesko. Zawodnicy zdobyli również największą ilość medali – 7., w tym dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

 

W klasyfikacji par juniorek Aleksandry - Banaszak i Kuc - zdobyły srebrne medale, a Julia Łagódka i Wiktoria Kuc zajęły czwarte miejsce. W klasyfikacji par juniorów Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak również swój start zakończyli ze srebrnymi medalami. W klasyfikacji tandemów Julia Łagódka i Dominik Dutkiewicz zdobyli brązowy medal. W sprintach juniorek Wiktoria Poznańska zdobyła złoty a Julia Łagódka brązowy medal. W klasyfikacjach indywidualnych juniorki Julia Łagódka, Aleksandra Kuc, Aleksandra Banaszak i Wiktoria Poznańska zajęły odpowiednio 6., 7. 9. i 10. miejsca a w sprintach juniorów młodszych Dominik Dutkiewicz był 6., a Mateusz Ptak - 10. Rozgrywana była również klasyfikacja drużynowa, w której dziewczyny zdobyły srebrny medal, a Dominik i Mateusz, wspomagani zawodnikami BOSiR Brzesko zdobyli medal złoty. 

 

W ten sam weekend gostyńscy amatorzy uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorów rozgrywanych w Rychnowie nad Kneznou w Czeskiej Republice. Gostyń reprezentowany był przez Mikołaja Hajnsza, Jakuba Klimańskiego, Marka Podymę i Bogusława Zagatę. Swój start mogą uznać za w pełni udany, ponieważ w rywalizacji z dwoma najlepszymi drużynami Czech (w Mistrzostwach Czech startuje corocznie ponad 60 drużyn) i Słowacji zajęli brązowy medal. 

 
Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę