iGostyn.pl reklamy
Z prokuratury

Zmarł w szpitalu w Gostyniu, jego zabójca został skazany na 25 lat więzienia

Sąd Okręgowy w Poznaniu wyrokiem z dnia 9 maja 2022 roku uznał Adama S. winnym zbrodni z art. 148 § 1 k.k. i wymierzył mu za ten czyn wnioskowaną przez prokuratora karę 25 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Lesznie, kierując przeciwko wymienionemu 9 marca 2022 roku akt oskarżenia, zarzuciła mu działanie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 42 letniego mieszkańca Kościana. Według ustaleń śledczych – potwierdzonych wyrokiem sądu – oskarżony stosując wobec pokrzywdzonego przemoc w postaci uderzania pięścią i kopania po głowie oraz twarzy, spowodował u niego liczne obrażenia twarzoczaszki, doprowadzając do jego śmierci.

Do zdarzenia objętego orzeczeniem doszło w Lesznie 24 grudnia 2020 roku. Z relacji bezpośrednich świadków wynikało, że pokrzywdzony został uderzony przez innego mężczyznę pięścią w twarz, a następnie po upadku na chodnik był przez niego wielokrotnie kopany obutą nogą po głowie. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie przebywał w śpiączce farmakologicznej, a jego stan zdrowia określano jako krytyczny. Niestety pomimo podjętych wobec niego działań medycznych zmarł on 5 stycznia 2021 roku w szpitalu w Gostyniu.

 

Przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że bezpośrednią przyczyną jego zgonu były obrażenia śródczaszkowe, które powstały w mechanizmie czynnym, w wyniku licznych kopnięć obutą stopą w okolice mózgoczaszki.

 

W związku z prowadzony w tej sprawie śledztwem uzyskano monitoring obejmujący zapis miejsca zdarzenia, który pozwolił na odtworzenie jego przebiegu, a także wytypowanie sprawcy brutalnego ataku. Jak ustalono był nim 39 letni (wówczas) Adam S. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany pod zarzutem zabójstwa z art. 148 § 1 k.k.

 

Podejrzany w toku składanych wyjaśnień przyznał się do pobicia pokrzywdzonego i zaprzeczył temu, iż działał z zamiarem pobawienia go życia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę