iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Zmiany w obwodach głosowania

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Tegoroczna zmiana Kodeksu wyborczego w zakresie wielkości stałego obwodu głosowania dała możliwość utworzenia obwodu od 200 do 4000 mieszkańców. Na tej podstawie Komisarz Wyborczy w Lesznie zdecydował o zmianach w podziale Gminy Gostyń na stałe obwody głosowania.

Zmiany dotyczą głównie obwodów wiejskich. Utworzone zostały nowe z siedzibą komisji w świetlicach wiejskich w Osowie, Stankowie (do tej pory stały obwód głosowania w Starym Gostyniu) w Kosowie łącznie z osadą leśną w Klonach oraz osadą w Płaczkowie (do tej pory stały obwód głosowania w Siemowie), w Sikorzynie łącznie z osadą Aleksandrowo i Huby Pijanowskie, w Krajewicach z osadą w Leciejewie, w Ziółkowie i w Czachorowie (do tej pory stały obwód głosowania w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego).

Ponadto przeniesiono siedzibę obwodowej komisji wyborczej nr 19 z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy ul. Strzeleckiej 28 w Gostyniu do świetlicy wiejskiej w Brzeziu. Tym sposobem większość mieszkańców Brzezia będzie miała bliżej do lokalu wyborczego, a ponadto świetlica pozbawiona jest barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Podobnie postąpiono z lokalami obwodowych komisji wyborczych nr 13 i 14, które swoje siedziby miały w obiekcie Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Juliana Tuwima 44 w Gostyniu. W związku z tym, że na terenie osiedla Pożegowo powstała nowa siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, jednostki organizacyjnej gminy, postanowiono o przeniesieniu siedziby obwodowych komisji wyborczych do ŚDS na ul. Mikołaja Reja nr 26. Również ten nowy obiekt oprócz odpowiedniej powierzchni do zorganizowania tam dwóch siedzib obwodowych komisji wyborczych, pozbawiony jest barier architektonicznych  i może służyć osobom z niepełnosprawnościami.

Zamiast 22 dotychczasowych stałych obwodów do głosowania w Gminie Gostyń po wprowadzonych zmianach będzie 28 obwodów.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę