iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Zmiany w telewizji naziemnej

W nocy z 14 na 15 grudnia doszło do zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej m. in. w Wielkopolsce. Posiadacze starszych telewizorów stracili możliwość odbierania kanałów TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport i TVP Historia.

 

Zmiana nie wpływa na użytkowników telewizji kablowej, IPTV, satelitarnej czy usług streamingowych. 

Po zmianie standardu nadawania programy TVP nadawane z multipleksu trzeciego cyfrowej telewizji naziemnej nie będą już dostępne na starszych telewizorach i dekoderach, działających w starym systemie DVB-T/AVC. Do odbioru drogą naziemną pełnej oferty programowej Telewizji Polskiej będzie niezbędne urządzenie spełniające standard DVB-T2/HEVC. Widzowie, którzy już odbierają programy telewizyjne w nowym standardzie np. TVP ABC, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Dokument czy TVP Nauka, będą musieli jedynie przestroić swoje odbiorniki i zaktualizować listę kanałów - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jeżeli telewizor nie będzie obsługiwał nowego standardu nadawania w miejscu programów TVP będzie widoczny komunikat o braku sygnału lub czarny ekran. Okazuje się jednak, że widzowie otrzymają dodatkowy czas na dostosowanie się do tych zmian. Do 12 stycznia 2024 roku równolegle programy będą nadawane w dwóch standardach. Osoby, których odbiorniki nie są dostosowane do nowego standardu do tego czasu programy TVP1, TVP2 i TVP Info znajdą na pozycjach 19, 28 i 36 na pilocie. Po tym czasie, jeśli chcą korzystać z tej oferty programowej, będą musieli zakupić nowy odbiornik.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę