iGostyn.pl reklamy
Z policji

Znalazł kartę, zapłacił nią za swoje zakupy

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 44 – latkowi, który dokonał płatności przy pomocy przywłaszczonej karty bankomatowej. Mężczyzna znalazł kartę i wykorzystał ją, aby zapłacić za swoje zakupy. W najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zostali zawiadomieni o utracie karty do bankomatu i kradzieży pieniędzy z konta. Pokrzywdzona robiła zakupy w markecie gdzie prawdopodobnie zgubiła swoją kartę. O utracie zorientowała się kolejnego dnia. Gdy sprawdziła konto w banku, okazało się, że przy użyciu karty dokonano kilku płatności w gostyńskich sklepach.

Policjanci ustalili, gdzie zostały dokonane transakcje. Okazało się, że sklepy, w których sprawca zrobił zakupy posiadają monitoring. Policjanci po przejrzeniu obrazu z kamer wytypowali sprawcę przywłaszczenia karty. Funkcjonariusze dotarli do 44-letniego mieszkańca Torunia, który tymczasowo przebywa w Gostyniu. Mężczyzna, przyznał, że znalazł kartę do bankomatu, zrobił nią zakupy w kilku sklepach po czym przestraszył się i oddał ją pracownikom marketu, w którym ją znalazł.

44-latek usłyszał zarzuty posługiwania się cudzym dokumentem oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę