iGostyn.pl reklamy
Z policji

Znalazła sposób na łatwy zarobek. Oszukała 51 osób

Mieszkanka powiatu gostyńskiego oszukała 51 osób.  Gostyńscy kryminalni zatrzymali i przedstawili zarzuty 23-latce, która dokonywała oszustw internetowych.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu prowadził postępowanie dotyczące 23-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego, która w okresie pomiędzy 9 grudnia 2019 roku a 19 października 2020 roku dokonywała oszustw poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych.

 

Kobieta wystawiała oferty sprzedaży przedmiotów takich jak kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe - tak niezbędne w okresie pandemii. Sposób działania 23-latki polegał na tym, że na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiała dany przedmiot a następnie oczekiwała za niego zapłaty. Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu kobieta nie wysyłała towaru, ani nie zwracała pobranych pieniędzy.

 

Aby nie zostać od razu rozpoznaną przez pokrzywdzonych 23-latka zakłada nowe konta i profile. Wartości wystawianych przedmiotów wahały się między 65 a 350 zł. Łącznie kobieta oszukała 51 osób z terenu całego kraju. W związku z powyższym przedstawiono jej zarzuty dotyczące oszustwa. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej występków i poddała dobrowolnie karze. 23-latka za przestępstwo z art. 286 par.1 i 3 KK otrzymała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny oraz objęta została dozorem kuratora.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę