iGostyn.pl reklamy
Z policji

Znęcali się nad bliskimi, musieli opuścić miejsce zamieszkania

Dzielnicowi z gostyńskiej komendy Policji wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia wobec dwóch osób, które znęcały się nad swoimi bliskimi.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W poniedziałek dzielnicowi z gostyńskiej komendy Policji wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia wobec dwóch osób, które znęcały się nad swoimi bliskimi.

Pierwszym z nich jest 64-latek, który ma już na swoim koncie sądowy wyrok za stosowanie przemocy. Kolejna osoba wobec, której wdrożono procedurę to 40-latka, która stosowała przemoc wobec najbliższych.

Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę