iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Został finalistą olimpiady. Uzyskał indeks uniwersytecki

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Jakub Olejnik – uczeń III klasy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu został finalistą 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tym samym uzyskał indeks uniwersytecki. Będzie także zwolniony z matury z wiedzy o społeczeństwie.

W marcu 2022 r. odbyły się centralne eliminacje okręgowe 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zakwalifikował się do nich Jakub Olejnik, uczeń klasy III z gostyńskiego liceum ogólnokształcącego. W tym roku w eliminacjach udział brało 106 uczniów z całej Polski.  Jakub, wraz z 68 innymi uczniami, zakwalifikował się do drugiego etapu zawodów centralnych. Ostatecznie wywalczył tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

 

W Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyło się spotkanie z finalistą. Jakub ma już zagwarantowany indeks wydziału prawa na takich uczelniach, jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i innych. Musi jednak zdać maturę z pozostałych przedmiotów.

 

Nauczycielem WOS Jakuba w gostyńskim LO  jest Roman Glura.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniu



pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę