iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Zwiększona liczba łóżek covidowych

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich dysponuje obecnie 122 miejscami, z czego zajętych jest 92. Od dziś szpital na MTP zwiększy za akceptacją wojewody liczbę łóżek o kolejne 28. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. - To bufor bezpieczeństwa, który gwarantuje stabilną sytuację w Wielkopolsce - wskazuje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Od soboty na terenie całej Polski wprowadzony zostanie lockdown, który potrwa do 9 kwietnia. Obostrzenia, które dotychczas obowiązywały regionalnie, dotyczyć będą całego kraju. 

- Nasze zachowanie chroni nie tylko nas samych, ale również wszystkich ludzi wokół nas. Tak naprawdę tylko od nas samych zależy, jak szybko uda nam się wygrać z pandemią koronawirusa - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. 

- W ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce odnotowano 2493 przypadki zakażenia Covid-19. Mimo wzrostu zachorowań i hospitalizacji sytuacja jest stabilna i bezpieczna - podkreśla wojewoda. Wielkopolskie szpitale dysponują 2056 łóżkami, z czego wolnych jest 500. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 305 łóżek z 1310. Aktualnie w regionie dysponujemy 183 łóżkami respiratorowymi,  z czego 70 są dostępne.

 

- Na podstawie decyzji podejmowanych w ostatnim czasie, do 29 marca liczba łóżek na II poziomie zabezpieczenia wzrośnie o 385, w tym o 33 respiratorowych, co gwarantuje stabilną sytuację w naszym regionie - informuje wojewoda.

 

- Zwiększenie liczby łóżek covidowych było możliwe dzięki dobrej współpracy z dyrektorami wielkopolskich szpitali, którzy ze zrozumieniem i powagą  podeszli do obecnej sytuacji, przystając na nasze propozycje – mówi Agnieszka Pachciarz dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Postawa wielu szpitali zasługuje na szczególne uznanie, gdyż są to często placówki, które od początku pandemii angażują się w leczenie pacjentów z Covid-19 i nadal decydują się na podejmowanie tego wyzwania.

 

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich dysponuje obecnie 122 miejscami, z czego zajętych jest 92. Od jutra szpital na MTP zwiększy za akceptacją wojewody liczbę łóżek o kolejne 28. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. - To bufor bezpieczeństwa, który gwarantuje stabilną sytuację w Wielkopolsce - ocenia wojewoda wielkopolski.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę