iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Żużel

Zwycięstwo nad Zdunkiem!

2019-06-17 14:20:41

Zdjęcie: tzostrovia.pl
Niespełna 24 godziny żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia byli na pozycji wicelidera tabeli, na którą wskoczyli po sobotnim zwycięstwie nad Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Beniaminka w niedzielę wyprzedziła Unia Tarnów, która wygrała 46:44 w Łodzi z Orłem, inkasując także punkt bonusowy.

- Wygraną dedykujemy Tomkowi, który był z nami i pomagał jak tylko mógł – powiedział po ostatnim meczu najskuteczniejszy w szeregach Arged Malesa TŻ Ostrovia, Grzegorz Walasek. Gospodarze wygrali 49:41, ale punkt bonusowy powędrował do Gdańska.

Biorąc pod uwagę osłabienie, w jakim znalazła się Arged Malesa TŻ Ostrovia w obliczu kontuzji Tomasza Gapińskiego, wygrana nad nieobliczalną drużyną Zdunek Wybrzeża Gdańsk powinna cieszyć. – Przed meczem taki był nasz podstawowy plan, by przede wszystkim zwyciężyć. W trakcie meczu pojawiła się szansa na punkt bonusowy, który przegraliśmy w końcówce – podsumował trener Mariusz Staszewski. Zastępstwo zawodnika dało TŻ Ostrovii 7 punktów. Dużo to i niedużo. Zawsze lepiej mecz jedzie się w pięciu seniorów niż czterech, gdzie margines błędu ograniczony jest do minimum.

Gospodarze po 13 wyścigach objęli pierwsze prowadzenie w dwumeczu. Wygrywali wówczas 47:31. Bezbłędny do tego momentu był Grzegorz Walasek, który miał 14+1 w pięciu startach. Nicolai Klindt był drugą siłą napędową ostrowian. Sam Masters po słabszym początku, w kolejnych wyścigach przywoził cenne punkty. Słabszy występ niż w ostatnim meczu z PGG ROW Rybnik w Ostrowie zanotował Aleksandr Łoktajew.

Różnice zrobili juniorzy. Para Arged Malesa TŻ Ostrovia Kamil Nowacki – Marcin Kościelski zdobyła 7 punktów, przy 1 „oczku” z urzędu gdańskich młodzieżowców. – Są jeszcze w nich rezerwy. Mogą jechać jeszcze lepiej. Wieźli przecież za plecami także seniorów przeciwnika – mówił po meczu trener Staszewski. – Za dużo się oglądałem zamiast jechać swoje i dlatego przegrałem na kresce z Jacobem Thorssellem – ubolewał Marcin Kościelski. –Dziękuję bardzo Tomkowi Gapińskiemu za użyczone silniki – dodał Kamil Nowacki.

Arged Malesa TŻ Ostrovia odniosła bardzo cenne zwycięstwo, które – przynajmniej na moment – dało jej awans na drugie miejsce w tabeli. Walka o miejsce w play-offach trwa nadal. W niedzielę, 23 czerwca o 18:00 czasu łotewskiego mecz w Daugavpils z Lokomotivem.

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia 49 
9. Aleksandr Łoktajew 7+2 (3,1,1*,1*,1,0)
10. Sam Masters 9 (0,1,2,2,3,1)
11. Tomasz Gapiński z/z
12. Nicolai Klindt 11 (3,2,1,2,3,0)
13. Grzegorz Walasek 15+1 (3,3,3,3,2*,1)
14. Kamil Nowacki 4+1 (3,0,1*)
15. Marcin Kościelski – 3+1 (2*,1,0)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 41 
1. Jacob Thorssell 10+3 (1*,3,1*,3,2*)
2. Mikkel Bech 5 (2,d,2,1)
3. Kim Nilsson 2 (0,2,0,-,-)
4. Kacper Gomólski 8+2 (2,1*,3,0,0,2*)
5. Krystian Pieszczek 15 (2,3,2,2,3,3)
6. Denis Zieliński 0 (0,0,0)
7. Karol Żupiński 1 (1,0,0)

 

Źródło: tzostrovia.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl