iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Życzymy dwustu lat!

Zdjęcie: gostyn.pl
Wczoraj 102 urodziny obchodziła pani Jadwiga Wojciechowska z Gostynia. Jubilatkę z życzeniami zdrowia i pogody ducha odwiedzili: burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosław Żywicki.

Jadwiga Wojciechowska z domu Zaremba urodziła się 27 września 1916 roku w Studziannie w gminie Borek Wielkopolski. Rodzicami jubilatki byli Jan Zaremba i Marianna z domu Snela.

 

Państwo Zarembowie prowadzili gospodarstwo w rodzinnej wsi. Pani Jadwiga miała sześcioro rodzeństwa. Choć nie była najstarsza ani najmłodsza, tylko ona doczekała sędziwej starości. Uczęszczała do szkoły w Studziannie, a później pomagała rodzicom w gospodarstwie. Okres okupacji spędziła w Dreźnie, dokąd została wywiezione przez Niemców na przymusowe roboty. Przebywała tam 5 lat.

 

Podczas wywiezienia do Niemiec poznała swojego przyszłego męża Wincentego Wojciechowskiego, który był kolejarzem. Po wojnie pani Jadwiga i pan Wincent wzięli ślub i zamieszkali w Jaworzynie Śląskiej. W latach 60-tych osiedlili się w Gostyniu. Pan Wincenty pracował na kolei, zaś pani Jadwiga zajmowała się domem i wychowywała 5 dzieci – 4 synów i córkę. Mąż pani Jadwigi zmarł w 1985 roku. Pomimo ciężkich chwil, jakich doświadczyła w życiu uśmiech nie znika z jej twarzy. Jubilatka do dziś mieszka w domu rodzinnym w Gostyniu.

 

 
Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę